نمایش دادن همه 7 نتیجه

حراج!

کاربرد میکروست برای تزریق داروهایی است که نیاز به رقیق کردن دارند. این وسیله پزشکی، جریانی قابل تنظیم دارد که شامل محفظه‌ای مدرج (بورت) و با هدف کنترل دقیق میزان ماده تزریقی و نشان دادن سطح مایع، طراحی شده است.(100 سی سی)

این میکروست یکبار مصرف چینی به صورت رایجی در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بخش تزریقات و به خصوص برای بیمارانی که دارای بیماری‌های خاص هستند، استفاده می شود، مانند بیمارهای دیالیزی.
این میکروست چینی همانند سایر میکروست‌ها برای تجویز حجم مشخص و دقیق از داروها و محلول‌های سیاهرگی از طریق آنژیوکت و اسکالپ وین استفاده می‌شود.
ست سرم HD یکبار مصرف، لوله های انعطاف پذیر و شفافی دارد که به خوبی مایع تزریقی را به بدن بیمار انتقال می دهد و در صورت خم شدگی، آسیبی نمی بیند.
اکستنشن تیوپ وسیله ایست استریل و یک بار مصرف که بسته به کاربرد آن در سایز ها و اندازه های مختلف و رنگ بندی های مختلف موجود می باشد. بسته به شکل انتهای لوله کا به دو دسته MM , MF موجود می باشد.

ست سرم آوا یکبار مصرف، لوله های انعطاف پذیر و شفافی دارد که به خوبی مایع تزریقی را به بدن بیمار انتقال می دهد و در صورت خم شدگی، آسیبی نمی بیند.


ست تزریق
ست تزریق یا ست سرم در اصل واسطه ای است بین کیسه خون یا سرم و هرگونه بازنگهدارنده رگ مانند آنژیوکت، اسکالپ وین و ... که وظیفه انتقال مایع از کیسه حاوی مایع به محل تزریق را بر عهده دارد. اجزای تشکیل دهنده ست تزریق - سرسوزن یا سوراخ کن کیسه مایع قسمتی که وارد کیسه مایع می شود و جریان را به داخل محفظه سرم هدایت می کند. - محفظه سرم (محفظه قطره) این قسمت دقیقاً در زیر کیسه قرار گرفته و می توان قطرات مایع که از کیسه وارد آن می شوند را مشاهده کرد. به کمک این قطرات و شمارش آنها می توان سرعت تزریق را نیز محاسبه کرد. محفظه قطره بهتر است همواره تا نیمه پر باشد. اگر محفظه بیش از حد پر شود امکان مشاهده قطرات و اندازه گیری سرعت وجود ندارد و اگر محفظه بیش از حد خالی باشد امکان انتقال هوا به داخل تیوب وجود دارد که ممکن است باعث انسداد رگ ها و حتی ایست قلبی شود. حال چگونه سرعت تزریق را اندازه بگیریم؟ واحد اندازه گیری سرعت تزریق gtt/min می باشد که در اصل همان تعدداد قطره بر دقیقه است، یعنی براحتی می توان با شمارش تعداد قطرات وارد شده به محفظه در یک دقیقه سرعت تزریق را محاسبه کرد. - تیوب یا لوله تزریق اتصال بین کیسه خون و محل تزریق و تمامی اجزای ست تزریق را بر عهده دارد. - گیره غلتکی این قسمت وظیفه کنترل میزان مایع تزریقی را بر عهده دارد و در اصل سرعت تزریق را تنظیم می کند. با چرخاندن غلتک به یک سمت فشار وارده بر لوله زیاد شده و مجرای لوله تنگ تر و سرعت تزریق کم می شود. با چرخاندن غلتک به سمت دیگر مجرای لوله بازتر شده و سرعت تزریق بالا می رود. دقت شود که حتماً قبل از اتصال سرسوزن به کیسه مایع گیره غلتکی بطور کامل بسته باشد تا امکان انتقال هوا به داخل لوله وجود نداشته باشد. - گیره اسلایدی این قسمت ممکن است در بسیاری از ست سرم ها وجود نداشته باشد. از این قسمت برای بستن جریان بدون بر هم زدن سرعت تزریق استفاده می شود. در واقع هنگامی که می خواهیم جریان را بطور لحظه ای قطع کنیم و قصد بر هم زدن سرعت تزریق را نداریم از این قطعه استفاده می کنیم. - درگاه تزریق (پورت تزریق) درگاه تزریق بخشی است که اجازه ورود مایعات خارجی به جریان را می دهد. ست سرم ها معمولاً دو درگاه تزریق دارند. یکی روی کیسه مایع و دیگری زیر محفظه سرم. هنگامی که می خواهیم مایع خارجی را به همراه مایع داخل کیسه ترکیب کنیم و انتقال دهیم از درگاه روی کیسه برای تزریق مایع استفاده می کنیم و اگر بخواهیم مایع خارجی را بصورت جداگانه وارد بدن کنیم از درگاه زیر محفظه سرم استفاده می شود.