نمایش 1–20 از 34 نتیجه

تکنولوژی به کار رفته در ساخت سر سوزن‌های گیج 16 سفید Vekto، به دلیل برخورداری از نوک سوزن‌های کاملا تراشیده و نازک، تاثیر فراوانی را در کاهش درد ایجاد کرده اند.

نوک سرسوزن‌ 16 آوا با داشتن پوشش سیلیکون، به شکل مورب طراحی شده و باعث کاهش درد بیمار هنگام تزریق می‌شود.

نوک سرسوزن گیج ۱۸ صورتی وکتو به تکنولوژی تراش سه‏ گانه مجهز بوده و بسیار تیز است. مورب بودن سرسوزن نیز به تزریق راحت‌تر و کاهش درد بیمار هنگام تزریق کمک فراوانی می‌کند.

نوک سرسوزن‌ 18 آوا با داشتن پوشش سیلیکون، به شکل مورب طراحی شده و باعث کاهش درد بیمار هنگام تزریق می‌شود.

سرسوزن گیج 18 صورتی ورید اغلب در تزریقات عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرسوزن های ورید از جنس استیل ضد زنگ و دارای پوشش سیلیکونی جهت تزریق ایمن و بدون درد می‌باشند.

سرسوزن گیج 19 کرم رنگ ورید اغلب در تزریقات عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرسوزن های ورید از جنس استیل ضد زنگ و دارای پوشش سیلیکونی جهت تزریق ایمن و بدون درد می‌باشند.

نوک سرسوزن گیج20 زرد وکتو به تکنولوژی تراش سه‏ گانه مجهز و بسیار تیز است. مورب بودن سرسوزن نیز به تزریق راحت‌تر و کاهش درد بیمار هنگام تزریق، کمک فراوانی می‌کند.

نوک سرسوزن‌ 20 آوا با داشتن پوشش سیلیکون، به شکل مورب طراحی شده و باعث کاهش درد بیمار هنگام تزریق می‌شود.

سرسوزن گیج 20 زرد ورید اغلب در تزریقات عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرسوزن های ورید از جنس استیل ضد زنگ و دارای پوشش سیلیکونی جهت تزریق ایمن و بدون درد می‌باشند.

سر سوزن گیج 21 سبز از مواد ضد زنگ و استریل شده ساخته شده است. این سرنگ، بسیار تیز است و سرسوزن آن برای کاهش درد تزریق، به صورت مورب طراحی شده است و تنها یک بار می‌ توان از آن استفاده کرد.

سرسوزن گیج 21 سبز آوا دارای پوشش سیلیکونی است و به منظور کاهش سوزش و درد هنگام تزریق، استفاده می‌شود.همچنین، نوک این سرسوزن بسیار تیز و برای تزریقات یکی از بهترین سرسوزن‌ها می باشد.

سرسوزن گیج 21 سبز ورید اغلب در تزریقات عمومی و چشم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرسوزن های ورید از جنس استیل ضد زنگ و دارای پوشش سیلیکونی جهت تزریق ایمن و بدون درد می‌باشند.

نوک سرسوزن گیج 22 مشکی وکتو به تکنولوژی تراش سه‏ گانه مجهز و بسیار تیز است. مورب بودن سرسوزن نیز به تزریق راحت‌تر و کاهش درد بیمار هنگام تزریق، کمک فراوانی می‌کند.

سرسوزن گیج 22 مشکی آوا دارای پوشش سیلیکونی بوده و به منظور کاهش سوزش و درد هنگام تزریق، استفاده می‌شود. همچنین، نوک این سرسوزن بسیار تیز بوده و برای تزریقات یکی از بهترین سرسوزن‌ها میباشد.

سرسوزن گیج 22 مشکی ورید اغلب در چشم پزشکی و تزریقات زیرجلدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرسوزن های ورید از جنس استیل ضد زنگ و دارای پوشش سیلیکونی جهت تزریق ایمن و بدون درد می‌باشند.

نوک سرسوزن گیج 23 آبی Vekto به تکنولوژی تراش سه‏ گانه مجهز و بسیار تیز است. مورب بودن سرسوزن نیز به تزریق راحت‌تر و کاهش درد بیمار هنگام تزریق، کمک فراوانی می‌کند.

نوک سرسوزن‌ 23 آوا با داشتن پوشش سیلیکون، به شکل مورب طراحی شده و باعث کاهش درد بیمار هنگام تزریق می‌شود.

سرسوزن گیج 23 آبی ورید اغلب در تزریقات زیرپوستی و چشم پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرسوزن های ورید از جنس استیل ضد زنگ و دارای پوشش سیلیکونی جهت تزریق ایمن و بدون درد می‌باشند.

سر سوزن گیج 25 نارنجی از مواد ضد زنگ و استریل شده ساخته شده است. این سرنگ، بسیار تیز است و سرسوزن آن برای کاهش درد تزریق، به صورت مورب طراحی شده است و تنها یک بار می‌ توان از آن استفاده کرد.

نوک سرسوزن‌ 25 آوا با داشتن پوشش سیلیکون، به شکل مورب طراحی شده و باعث کاهش درد بیمار هنگام تزریق می‌شود.


سر سوزن

سرسوزن (Needle) در اصل همان قسمت انتهایی سرنگ ها می باشد که جهت هدایت مایع درون سرنگ به بدن مورد استفاده قرار می گیرد. نوک سر سوزن بسیار تیز بوده و معمولاً به صورت مورب ساخته می شود تا به راحتی درون بافت بدن نفوذ کند.

سایز سرسوزن ها بر اساس واحدی بنام گیج دسته بندی می شود و معمولاً هر گیج سرسوزن با رنگ خاصی تولید می گردد. هرچه گیج سرسوزن بالاتر باشد، قطر نیدل کمتر می شود. از طرفی در هر گیج ممکن است طول سرسوزن ها متفاوت باشد که طول سوزن در اصل نمایانگر عمق تزریق است.

در ادامه انواع گیج های سرسوزن و رنگ های آن را مشاهده می کنید. (جهت مشاهده جدول کامل شامل طول و قطر سرسوزن و موارد مصرف آنها به راهنمای کاربردی سرسوزن مراجعه نمایید.)

  • گیج 32 نارنجی
  • گیج 31 بنفش
  • گیج 30 زرد
  • گیج 29 قرمز
  • گیج 28 آبی - سبز
  • گیج 27 خاکستری
  • گیج 26 قهوه ای
  • گیج 25 نارنجی
  • گیج 23 آبی تیره
  • گیج 22 مشکی
  • گیج 21 سبز تیره
  • گیج 20 زرد
  • گیج 19 کرم
  • گیج 18 صورتی
  • گیج 16 سفید

جنس سرسوزن ها اغلب استیل ضد زنگ (Stainless steel) بوده و اغلب در بسته بندی سرنگ به همراه سرنگ عرضه می شوند، چرا که معمولاً در توضیحات هر سرنگ مشخص شده است که به همراه چه گیج سرسوزنی استفاده شود.

قسمت های مختلف سرسوزن

هر سرسوزن از 3 قسمت تشکیل شده است:

 1. دهانه سرسوزن (Hub): انتهای بزرگ سرسوزن که رنگ سوزن را مشخص می کند و به سرنگ متصل می شود.
 2. تنه سرسوزن (Shaft): بخش فلزی نیدل که توخالی بوده و به دهانه متصل می شود.
 3. نوک سرسوزن (Bevel): قسمت تیز سرسوزن که وارد بافت بدن می شود و معمولاً بصورت مورب بریده شده است.

موارد استفاده سرسوزن ها

به طور مرسوم و بر اساس نوع تخصص از هر شماره گیج سر سوزن (Needle) به شکلهای زیر استفاده می شود:

  • سرسوزن های گیج 26 تا 28 برای تزریق داخل پوست بیرونی
  • سر سوزنهای گیج 26 تا 30 برای تزریق عضلانی
  • سر سوزنهای گیج 19 تا 27 جهت تزریقات زیرپوستی

همچنین سر سوزنهای گیج 26 و 27 جهت هر 3 نوع تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

هرچقدر گیج سرسوزن بزرگتر باشد قطر سرسوزن کوچکتر است.

در تزریق خون و فرآورده‌های آن به خاطر اینکه صدمه کمتری به گلبولهای قرمزی برسد از سوزن های شماره 16 تا 20 استفاده می‌شود که باز بستگی به غلظت ماده تزریقی دارد. تزریقات زیر جلدی احتیاج به سوزن هایی با قطر کمتری دارند (مثلا سوزن شماره 25)، و برای تزریق داخل جلدی سوزن ریزتری مثل سوزن شماره 27 احتیاج است.