نمایش 1–20 از 50 نتیجه

سرنگ خود تخریب یزد پس از یکبار مصرف از کار افتاده و امکان استفاده مجدد از آن نیست، به همین دلیل امکان انتقال بیماری در این نوع سرنگ ها صفر است. از این نوع سرنگ بطور عمده برای واکسیناسیون استفاده می شود.
سرنگ ۲ سی‌سی آریان برای تزریق انواع آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد بیهوشی به صورت عضلانی و تزریق زیرپوستی طراحی شده است.
سرنگ 2 میلی لیتر سه تکه یزد معمولاً برای تزریقات فشار بالا و همچنین زیر پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.
از سرنگ 2 میلی لیتر دو تکه یزد برای تزریقات زیر پوستی و وریدی استفاده می شود. سر سوزن این نوع سرنگ به دلیل دو تکه بودن از بدنه سرنگ جدا می باشد.

سرنگ 2 سی سی 2 تکه ورید دارای بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و پیستونی از جنس پلی اتیلن می‌باشد. نوع مخروط این سرنگ لوئراسلیپ بوده و با سرسوزن گیج 23 قابل استفاده است.

از سرنگ 2 میلی لیتر دو تکه یزد برای تزریقات زیر پوستی و وریدی استفاده می شود. سر سوزن این نوع سرنگ به دلیل دو تکه بودن از بدنه سرنگ جدا می باشد.

سرنگ ۳ سی سی لوئرلاک آوا بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و سوزنی از نوع استیل ضد زنگ پزشکی دارد. پوشش سوزن این سرنگ، سیلیکونی است و سوزش و درد تزریق را در بیمار، بسیار کاهش می‌دهد.

سرنگ ۳ سی سی لوئراسلیپ آوا بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و سوزنی از نوع استیل ضد زنگ پزشکی دارد. پوشش سوزن این سرنگ، سیلیکونی است و سوزش و درد تزریق را در بیمار، بسیار کاهش می‌دهد.

سرنگ 3 سی سی سه تکه یزد شامل سر سوزن، بدنه و گسکت بصورت جداگانه است و بطور عمده برای تزریقات زیر پوستی و وریدی استفاده می شود.

سرنگ 3 سی سی 3 تکه لوئراسلیپ ورید دارای بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و پیستونی از جنس پلی اتیلن می‌باشد. نوع مخروط این سرنگ لوئراسلیپ بوده و با سرسوزن گیج 23 قابل استفاده است.

سرنگ 3 سی سی 3 تکه لوئرلاک ورید دارای بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و پیستونی از جنس پلی اتیلن می‌باشد. نوع مخروط این سرنگ لوئرلاک بوده و با سرسوزن گیج 23 قابل استفاده است.

سرنگ ‌های 5 سی سی لوئرلاک بر اساس استانداردهای بین المللی و ملی ساخته شده اند . این سرنگ مانند سرنگ های 3 سی سی با پوشش سیلیکونی بر روی سر سوزن، ساخته شده است و باعث کاهش درد و سوزش در زمان تزریق می شود.

سرنگ 5 سی سی پیستوندار لوئر اسلیپ آوا سرنگی یکبار مصرف و با گاز اکسید اتیلن استریل شده است. سطح سیلندر این سرنگ درجه بندی شده و برای تنظیم میزان ورود محلول تزریقی در آن، استفاده می‌شود.

سر سوزن این محصول از بدنه جدا می باشد و معمولاً برای تزریقات زیر پوستی و وریدی مورد استفاده قرار می گیرد.
سرنگ 5 میلی لیتر سه تکه یزد برای تزریقات زیر پوستی و وریدی مورد استفاده قرار می گیرد. سرسوزن این محصول از بدنه جدا بوده و برای کاهش نشتی از گسکت در این محصول استفاده می شود.
سرنگ 5 میلی لیتر لوئرلاک سه تکه یزد برای تزریقات زیر پوستی استفاده می شود. به دلیل لوئرلاک بودن نوک سرنگ و همچنین وجود گسکت در آن امکان نشتی و جدا شدن سرسوزن هنگام تزریق تا حد زیادی کاهش یافته است.

سرنگ 5 سی سی 3 تکه لوئراسلیپ ورید دارای بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و پیستونی از جنس پلی اتیلن می‌باشد. نوع مخروط این سرنگ لوئراسلیپ بوده و با سرسوزن گیج 22 قابل استفاده است.

سرنگ5 سی سی 3 تکه لوئرلاک ورید دارای بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و پیستونی از جنس پلی اتیلن می‌باشد. نوع مخروط این سرنگ لوئرلاک بوده و با سرسوزن گیج 22 قابل استفاده است.

سرنگ 5 سی سی 2 تکه ورید دارای بدنه ای از جنس پلی پروپیلن و پیستونی از جنس پلی اتیلن می‌باشد. نوع مخروط این سرنگ لوئراسلیپ بوده و با سرسوزن گیج 22 قابل استفاده است.

سرنگ ۱۰ سی سی پیستوندار لوئر اسلیپ آوا سرنگی یکبار مصرف و با گاز اکسید اتیلن استریل شده است. سطح سیلندر این سرنگ درجه بندی شده و برای تنظیم میزان ورود محلول تزریقی در آن، استفاده می‌شود.

سرنگ

سرنگ در پزشکی وسیله ای است برای تزریق دارو یا حتی مواد خوراکی به بدن موجود زنده که اینکار از طریق حرکت یک پیستون (Plunger) که داخل یک محفظه یا سیلندر (Barrel) قرار دارد انجام می‌گیرد.

اغلب به همراه سرنگ ها باید از سرسوزن با گیج مناسب جهت تزریق دارو استفاده کرد. با اینحال برخی از سرنگ ها مانند سرنگ گاواژ که برای تزریق مواد خوراکی از طریق لوله معده استفاده می‌شوند نیازی به سرسوزن ندارند.
امروزه اغلب سرنگ ها از جنس پلاستیک ساخته می شوند و بعد از یکبار مصرف دور انداخته می‌شوند. در زمان های قدیم اغلب از سرنگ های شیشه ای استفاده می شد و بعد از هربار مصرف سرنگ با حرارت و در آب جوش دوباره استریل شده و مورد استفاده قرار می گرفت. علاوه بر اینها همچنان از سرنگ های فلزی نیز در دامداری ها و برخی موارد دیگر استفاده می شود.
سایزبندی سرنگ ها بسیار متنوع است و اغلب سرنگ ها در سایز های 0.5، 1، 2، 2.5، 3، 5، 10، 20، 30 و 50 سی سی تولید و عرضه می شوند.
دسته بندی سرنگ ها از نظر نوع استفاده:
   - سرنگ انسولین
   - سرنگ خود تخریب
   - سرنگ دندان پزشکی
   - سرنگ گاواژ
   - سرنگ توبرکولین
   - سرنگ دهانی
دسته بندی سرنگ ها از نظر نحوه اتصال سرسوزن به سرنگ:
   - لوئراسلیپ: در این نوع سرنگ، سرسوزن روی سرنگ لیز خورده و با فشار جا می رود.
   - لوئرلاک: در این نوع سرنگ، سرسوزن به سوزن پیچ می شود و با چرخش سرسوزن روی سرنگ می توان آنرا محکم کرد. مزیت این نوع سرنگ به حداقل رساندن امکان نشت مایع درون سرنگ است.
    - خارج از مرکز: در این نوع سرنگ، سرسوزن در مرکز سرنگ قرار نگرفته و با کمی فاصله از مرکز برل روی سرنگ محکم می شود.
    - کاتتری: نوک این سرنگ ها همانند سرنگ های لوئراسلیپ مخروطی می باشد اما کشیده تر و باریک تر است و اغلب برای تمیز کاری زخم و کاتتر استفاده می شود.