بسته
0
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
فیلترها

نتایج کارهای مرحوم «دماری» در همه جای کشور اثرگذار است

June 2, 2021
به نقل از سایت خبری وزازت بهداشت : در مراسم گرامیداشت زنده یاد دکتر «بهزاد دماری» مطرح شد؛

نتایج کارهای مرحوم «دماری» در همه جای کشور اثرگذار است

مراسم گرامیداشت زنده یاد دکتر بهزاد دماری مدیرکل اسبق دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با حضور معاونان وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم از زنده یاد دکتر دماری به عنوان مرد عمل و نه شعار نام برد و ضمن تسلیت درگذشت این استاد دانشگاه به خانواده بزرگ سلامت کشور، گفت: اگر بخواهم یک جمله از چگونگی زندگی افراد در بزرگداشت شان بگویم آن جمله این است که «کیفیت زندگی جز خدمت به خلق نیست» و این جمله در زندگی روانشاد دکتر دماری انعکاس کامل داشت، چون او به جز خدمت خلق به چیزی فکر نمی کرد.
دکتر رئیسی زنده یاد دکتر دماری را فردی با امید، بانشاط، آینده نگر و خلاق معرفی کرد و افزود: فرمول ثابت در زندگی این دنیا برای همه ما این است که «ماه پشت ابر نمی ماند» و بالاخره عملکرد ما برای همه آشکار خواهد شد.
وی ادامه داد: امثال دکتر دماری عملگرا هستند و برای رسیدن به این مرتبه باید به یک جایگاهی رسیده باشیم تا بتوانیم با عملگرایی مشکلی از مشکلات مردم را حل کنیم. خیلی ها در فضای مجازی و جاهای دیگر حرف می زنند ولی در عمل قدم از قدم برنمی دارند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: اما در مقابل افرادی همچون دکتر دماری هستند که مردانه پای کار می آیند و آثاری که از خود به جای می گذارند بعد از مرگ شان هم ماندگار است.
دکتر رئیسی تصریح کرد: دکتر دماری در حوزه آسیب های اجتماعی به اندازه چند سازمان و نهاد فرهنگی اثرگذار بود و طرح، مدل و کار ارائه داد، با اینکه حالش در این اواخر مساعد نبود ولی باز هم در جلسات حضور می یافت.
وی با بیان اینکه از دست دادن انسان های با ارزش سخت است، گفت: امیدواریم رفتار آن مرحوم برای همگان الگو قرار گیرد و بتوانیم راهش را در سیستم ادامه دهیم. چون همه ما از این دنیا می رویم و چیزی جز عاقبت به خیری دستگیر ما نخواهد شد.
نظام سلامت یک یار عزیز را از دست داد
همچنین در ادامه مراسم دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت گفت: نظام سلامت یک یار عزیز، کارشناس، پیگیر، مجرّب و متخصص را از دست داد.
دکتر حریرچی افزود: جایگاه ابدی مرحوم دماری حتما خوب و در آرامش است چون زحمات زیادی کشید و نتایج کارهایش در همه جای ممکلت اثرگذار است.
وی ادامه داد: با نیت پاک و خیری که داشتند ان شاالله اجر عظیمی در انتظار ایشان خواهد بود و من درگذشت شان را به جامعه سلامت کشور، دانشگاه علوم پزشکی تهران و خانواده گرامی اش تسلیت عرض می کنم.
فقدان دکتر دماری جبران شدنی نیست
مهندس طاهر موهبتی معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت بهداشت هم در این مراسم گفت: فقدان دکتر دماری جبران شدنی نیست و به نظر من آن حدیث که با رفتن یک عالم ثلمه ای وارد می شود که چیزی جایگزین آن نیست، شامل علمایی همچون ایشان هم می شود.
مهندس موهبتی افزود: امام علی (ع) به مالک اشتر می فرماید «مالک تو را در نزد خدا جایگاهی است که بر زبان مردم جاری است». من با اینکه شناخت کاملی از ایشان نداشتم ولی شهادت می دهم که هرجا رفتم همه از مرحوم دکتر دماری به نیکی یاد کردند.
وی بیان کرد: آن مرحوم به خاطر آثار، رفتار و گفتارش عزیز شد. او در حوزه زندگی فردی و اجتماعی به بلوغ کامل رسیده بود که توانست این همه زیبایی خلق کند. متانت، نظم، اخلاق مداری و صراحت لهجه از ویژگی های ایشان بود.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت بهداشت با بیان اینکه خلاصه و انتهای همه توصیه ها این است که همه ما انسان ها آدم باشیم، ادامه داد: دکتر دماری سه سال درگیر بیماری بود و همسر گرامی اش خانم دکتر رهبر در کنار او با این بیماری جنگید. امیدوارم خداوند ایشان را با اولیای خودش محشور کند و به خانوده و همسرش صبر عنایت فرماید.
مسئولیت پذیری و صداقت در کار ویژگی برجسته دکتر دماری
همچنین در ادامه دکتر سید حسن امامی رضوی دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت، مسئولیت پذیری و صداقت در کار را ویژگی برجسته مرحوم دکتر دماری برشمرد و گفت: ایشان یا کاری را قبول و شروع نمی کرد یا اگر مسئولیت قبول می کرد کاملا درست آن را انجام و تحویل می داد.
دکتر امامی رضوی افزود: دکتر دماری سمبل کار بین بخشی بود و برای مشارکت همگانی دستگاه ها همه زمینه ها را آماده و باز می کرد، به نحوی گاهی در دستگاه های دیگر او را بیشتر از وزارت بهداشت می شناختند.
وی ادامه داد: او کارهای زیادی در دستگاه های مختلف انجام داد. اگر با موضوعی در کاری موافق نبود با صراحت نظر کارشناسی اش را می گفت. امیدواریم در نظام سلامت کشور الگویی مثل ایشان را باز هم بتوانیم تربیت کرده و تحویل جامعه بدهیم.
گفتنی است؛ در ادامه پیام های صوتی دکتر سیاری و دکتر ایازی معاونان سابق بهداشت و امور اجتماعی وزارت بهداشت درتجلیل از دکتر دماری پخش شد.
دکتر بهزاد دماری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران که علاوه بر مسئولیت های مختلف به عنوان مشاور عالی در بسیاری از اسناد ملی و برنامه های حوزه بهداشت با ادارات کل و مراکز معاونت بهداشت همکاری داشت، اردیبهشت ماه 1400 به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت.
منبع : سایت  خبری وزارت بهداشت
نظر خود را درج نمایید