بسته
0
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید.
جستجو
فیلترها
خبرخوان

اخبار حوزه سلامت

وزیر بهداشت گفت: آمریکایی ها با تمام وجود فکر کردند تیر خلاص ما کروناست و محاسبات آنها هم درست بود چون کشورهایی در این عرصه، گرفتار مانده بودند که خیلی چیزها داشتند که ما نداشتیم. پول و امکانات داشتند، تحریم‌ نبودند، اما تفاوت این بود که ما انسان های دل به خدا بسته و عاشق و خدا را داشتیم.
سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود به لارستان در جمع اعضای هیات رییسه دانشکده و عده‌ای از خیرین گفت: آموزش مقدم بر سلامت است و در واقع اگر آموزش نباشد، سلامت معنا و مفهومی ندارد.
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی را یکی از مهمترین اصول برنامه کشوری توانبخشی عنوان و بر ادغام خدمات توانبخشی در نظام ارائه خدمات سلامت، تاکید کرد.
تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و اداره کل سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت به منظور هدایت فعالیت های خیرخواهانه به تحقیق و پژوهش در حوزه سلامت منعقد شد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه پیش بینی می‌ شود واکسن کووبرکت تا انتهای خرداد ماه وارد مرحله عملیاتی شود، گفت: در مرحله اول یک میلیون دُز واکسن به گروه‌ های هدف تزریق خواهد شد.
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به دکتر علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر نقش ماماها در بهبود شاخص های بهداشتی از جمله مراقبت از مادران باردار قبل، حین و بعد از زایمان و نیز مراقبت از کودکان، بر توانمندسازی کادر مامایی و حضور هرچه بیشتر دانشجویان و مربیان مامایی در بخش های زنان و زایمان و درمانگاه های مربوطه جهت فراگیری آموزش های لازم و انجام کارآموزی، تاکید کرد.
دستورالعمل اجرایی طرح درمان وابستگی به دخانیات در نظام درمانی کشور، با امضای دکتر علیرضا رییسی، معاون بهداشت و دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، ابلاغ شد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی نظام سلامت محسوب می‌شود و بر خلاف نگاه‌های اولیه که این خدمات را غیرضروری می‌دانستند، در حال حاضر الکترونیکی شدن خدمات سلامت و به خصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.
دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: بیماری قارچ سیاه یا موکورمایکوزیس از هند نیامده و همواره وجود داشته است و ربطی به کووید ندارد.
مراسم گرامیداشت زنده یاد دکتر بهزاد دماری مدیرکل اسبق دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با حضور معاونان وزارت بهداشت برگزار شد.